  • VLF3010AT-1R5N1R2
VLF3010AT-1R5N1R2
advertisement
Manufacturer No:
VLF3010AT-1R5N1R2
HK JDW NO:
769-VLF3010AT-1R5N1R2
Package:
Nonstandard
Datasheet:
VLF3010AT-1R5N1R2
Step5Bar-code shipping tag
VLF3010AT-1R5N1R2
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Lifecycle Status
    OBSOLETE (Last Updated: 2 months ago)
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
    2
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Published
    2002
  • Series
    VLF
  • Size / Dimension
    0.110Lx0.102W 2.80mmx2.60mm
  • Tolerance
    ±30%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • Resistance
    68mOhm
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
  • Shielding
    YES
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    2.8mm
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Current Rating
    1.2A
  • Military Standard
    Not
  • Inductance
    1.5μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    78mOhm Max
  • Max DC Current
    1.2A
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Case/Size Code
    1110
  • Inductance Tolerance
    30%
  • DC Current
    1.2A
  • RMS Current (Irms)
    1.5A
  • Height
    1mm
  • Height Seated (Max)
    0.039 1.00mm