  • VLF252010MT-2R2M
VLF252010MT-2R2M
advertisement
Manufacturer No:
VLF252010MT-2R2M
HK JDW NO:
769-VLF252010MT-2R2M
Package:
1008 (2520 Metric)
Datasheet:
VLF252010MT-2R2M
Step5Bar-code shipping tag
VLF252010MT-2R2M
  • Current Rating
    1.47A
  • Case Code (Metric)
    2520
  • Case Code (Imperial)
    1008
  • Inductance
    2.2μH
  • Test Frequency
    1MHz
  • DC Resistance (DCR)
    120mOhm Max
  • Max DC Current
    830mA
  • Inductance Tolerance
    20%
  • RMS Current (Irms)
    1.47A
  • Height
    1mm
  • Height Seated (Max)
    0.039 1.00mm
  • REACH SVHC
    No SVHC
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Lifecycle Status
    EOL ANNOUNCED (Last Updated: 2 months ago)
  • Package / Case
    1008 (2520 Metric)
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Series
    VLF-M
  • Size / Dimension
    0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
  • Tolerance
    ±20%