  • VLCF5024T-2R7N1R5-2
VLCF5024T-2R7N1R5-2
advertisement
Manufacturer No:
VLCF5024T-2R7N1R5-2
HK JDW NO:
769-VLCF5024T-2R7N1R5-2
Step5Bar-code shipping tag
VLCF5024T-2R7N1R5-2
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    ONE SURFACE
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.197W 5.00mmx5.00mm
  • Tolerance
    ±30%
  • Pbfree Code
    yes
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
  • Shielding
    Shielded
  • Number of Functions
    1
  • Current Rating
    1.53A
  • Inductance
    2.7μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    31mOhm Max
  • Max DC Current
    1.53A
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Case/Size Code
    2020
  • Height
    2.4mm
  • Height Seated (Max)
    0.094 2.40mm