  • VLCF5020T-470MR40
VLCF5020T-470MR40
advertisement
Manufacturer No:
VLCF5020T-470MR40
HK JDW NO:
769-VLCF5020T-470MR40
Package:
Nonstandard
Datasheet:
VLCF5020T-470MR40
Description:
Quantity:
In Stock : 2134
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
VLCF5020T-470MR40
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Published
    2002
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.197W 5.00mmx5.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Pbfree Code
    yes
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • Resistance
    623mOhm
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
  • Shielding
    Shielded
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    5.2mm
  • Current Rating
    400mA
  • Military Standard
    Not
  • Inductance
    47μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    748mOhm Max
  • Max DC Current
    510mA
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductance Tolerance
    20%
  • DC Current
    400mA
  • RMS Current (Irms)
    770mA
  • Height
    2mm
  • Height Seated (Max)
    0.079 2.00mm