  • VLCF5020T-100M1R1-1
VLCF5020T-100M1R1-1
advertisement
Manufacturer No:
VLCF5020T-100M1R1-1
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-VLCF5020T-100M1R1-1
Package:
Nonstandard
Description:
Quantity:
In Stock : 1910
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
VLCF5020T-100M1R1-1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Number of Pins
    2
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    VLCF
  • Published
    2002
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.197W 5.00mmx5.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    Wirewound
  • Resistance
    198mOhm
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Composition
    Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    1.13A
  • Shielding
    Shielded
  • Depth
    5.2mm
  • Current Rating
    1.13A
  • Military Standard
    Not
  • Inductance
    10μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    237mOhm Max
  • Max DC Current
    1.13A
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    1.13A
  • Inductance Tolerance
    20%
  • DC Current
    1.13A
  • RMS Current (Irms)
    1.5A
  • Height
    2mm
  • Height Seated (Max)
    0.079 2.00mm
  • Length
    5.0038mm
  • Width
    5.0038mm