  • VLC6045T-470M
VLC6045T-470M
advertisement
Manufacturer No:
VLC6045T-470M
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-VLC6045T-470M
Package:
Nonstandard
Datasheet:
VLC6045T-470M
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
VLC6045T-470M
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    OBSOLETE (Last Updated: 1 month ago)
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2002
  • Series
    VLC
  • Size / Dimension
    0.236Lx0.236W 6.00mmx6.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • HTS Code
  • Shielding
    Shielded
  • Depth
    6.2mm
  • Current Rating
    1.2A
  • Inductance
    47μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    260mOhm Max
  • Max DC Current
    1.2A
  • Height
    4.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.177 4.50mm