  • VJ1808A561JXGAR
VJ1808A561JXGAR
advertisement
Manufacturer No:
VJ1808A561JXGAR
HK JDW NO:
877-VJ1808A561JXGAR
Datasheet:
VJ1808A561JXGAR
Description:
VJ 560pF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.180Lx0.080W 4.57mmx2.03mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
VJ1808A561JXGAR
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2013
  • Series
    VJ
  • Size / Dimension
    0.180Lx0.080W 4.57mmx2.03mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    1000V 1kV
  • Capacitance
    560pF
  • Voltage - Rated DC
    1kV
  • Depth
    2.03mm
  • Dielectric
    C0G
  • Length
    4.5mm
  • Thickness (Max)
    0.086 2.18mm