  • CKR14BX104KS
CKR14BX104KS
advertisement
Manufacturer No:
CKR14BX104KS
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-CKR14BX104KS
Description:
CKR 100nF Ceramic Capacitor 10% 15% ppm/°C 2 Terminations Axial
Step5Bar-code shipping tag
CKR14BX104KS
    Bulk
  • Series
    CKR
  • Tolerance
    10%
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    100nF
  • Temperature Characteristics Code
    BX
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Diameter
    3.56mm
  • Length
    9.91mm