  • LMK107BJ225MAHT
LMK107BJ225MAHT
advertisement
Manufacturer No:
LMK107BJ225MAHT
Manufacturer:
Taiyo Yuden
HK JDW NO:
782-LMK107BJ225MAHT
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
LMK107BJ225MAHT
Description:
M 2.2μF 10V Ceramic Capacitor ±20% X5R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~85°C 2 Terminations Ultra Low ESR Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Quantity:
In Stock : 8057
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
LMK107BJ225MAHT
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    M
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Feature
    Ultra Low ESR
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    X5R
  • Applications
    Automotive, SMPS Filtering
  • Voltage - Rated
    10V
  • Capacitance
    2.2μF
  • Packing Method
    TAPE, PAPER
  • Temperature Characteristics Code
    X5R
  • Multilayer
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    10V
  • Thickness (Max)
    0.035 0.90mm