  • VCAS121085S151RP
VCAS121085S151RP
advertisement
Manufacturer No:
VCAS121085S151RP
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-VCAS121085S151RP
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
VCAS121085S151RP
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Tolerance
    10%
  • Part Status
    Active
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Capacitance
    275pF
  • Voltage - Rated DC
    85V
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Resistor Type
    VARISTOR
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Voltage - Rated AC
    60V
  • Case Code (Metric)
    3225
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.04W
  • Case Code (Imperial)
    1210
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Clamping Voltage
    150V
  • Max Surge Current
    250A
  • Energy Absorbing Capacity-Max
    2 J
  • Width
    2.49mm