  • SMOV25S621MP
SMOV25S621MP
advertisement
Manufacturer No:
SMOV25S621MP
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
HK JDW NO:
461-SMOV25S621MP
Package:
Box, 5 lead
Datasheet:
SMOV25S621MP
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SMOV25S621MP
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Box, 5 lead
  • Terminal Shape
    FLAT AND WIRE
  • Operating Temperature
    -45°C~75°C TA
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2014
  • Series
    SMOV25S
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Thermally Protected
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    5
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Technology
    METAL OXIDE FILM
  • Resistor Type
    VARISTOR
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Number of Circuits
    1
  • Max Voltage Rating (AC)
    620V
  • Terminal Placement
    END
  • Max Voltage Rating (DC)
    800V
  • Max Surge Current
    20kA
  • Capacitance @ Frequency
    550pF @ 1MHz
  • Varistor Voltage (Max)
    1.1kV
  • Energy
    600J
  • Varistor Voltage (Min)
    900V
  • Varistor Voltage (Typ)
    1kV
  • Maximum AC Volts
    620V
  • Varistor Voltage
    1kV