  • V78E09-500-SMT-TR
V78E09-500-SMT-TR
advertisement
Manufacturer No:
V78E09-500-SMT-TR
Manufacturer:
CUI
HK JDW NO:
193-V78E09-500-SMT-TR
Package:
10-SMD Module, 8 Leads
Datasheet:
V78E09-500-SMT-TR
Description:
DC-DC NON-ISOLATED, 500 MA, 12 3
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
V78E09-500-SMT-TR
  • Package / Case
    10-SMD Module, 8 Leads
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C With Derating
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    V78E-500-SMT
  • Size / Dimension
    0.60Lx0.33W x 0.32 H 15.2mmx8.5mmx8.3mm
  • Feature
    Remote On/Off, SCP
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Non-Isolated PoL Module
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    4.5W
  • Number of Outputs
    1
  • Efficiency
    93%
  • Voltage - Input (Max)
    36V
  • Voltage - Output 1
    9V
  • Voltage - Input (Min)
    12V
  • Current - Output (Max)
    500mA