  • UPF50B10KV
UPF50B10KV
advertisement
Manufacturer No:
UPF50B10KV
HK JDW NO:
792-UPF50B10KV
Package:
Axial
Datasheet:
Description:
Axial, Through Hole 10kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,
Quantity:
In Stock : 10197
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
UPF50B10KV
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mount
    Axial, Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    UPF, Holsworthy
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.157Diax0.402L 4.00mmx10.20mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
  • Temperature Coefficient
    ±5ppm/°C
  • Resistance
    10kOhms
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Metal Film
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Voltage - Rated
    300V
  • Power Rating
    500mW
  • Voltage - Rated DC
    300V
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Number of Resistors
    1
  • Lead/Base Style
  • Diameter
    4mm
  • Length
    10.2mm