  • UP050CH361J-A-BZ
UP050CH361J-A-BZ
advertisement
Manufacturer No:
UP050CH361J-A-BZ
HK JDW NO:
782-UP050CH361J-A-BZ
Datasheet:
UP050CH361J-A-BZ
Description:
360pF Ceramic Capacitor ±5% C0H 0.087Diax0.126L 2.20mmx3.20mm -25°C~85°C 2 Terminations Through Hole Axial
Step5Bar-code shipping tag
UP050CH361J-A-BZ
  • Capacitance
    360pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TAPE
  • Temperature Characteristics Code
    CH
  • Multilayer
    Yes
  • Diameter
    2.2mm
  • Length
    3.2mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Operating Temperature
    -25°C~85°C
  • Packaging
    Tray
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.087Diax0.126L 2.20mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±5%