  • JMK105CBJ106MV-F
JMK105CBJ106MV-F
advertisement
Manufacturer No:
JMK105CBJ106MV-F
HK JDW NO:
782-JMK105CBJ106MV-F
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
JMK105CBJ106MV-F
Description:
M 10μF 6.3V Ceramic Capacitor ±20% X5R 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~85°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
Quantity:
In Stock : 53159
Step5Bar-code shipping tag
JMK105CBJ106MV-F
    17 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Pbfree Code
    yes
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Wraparound
  • Temperature Coefficient
    X5R
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    6.3V
  • Capacitance
    10μF
  • Packing Method
    TAPE, PAPER
  • Temperature Characteristics Code
    X5R
  • Multilayer
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    6.3V
  • Thickness (Max)
    0.028 0.70mm