  • UMX-1530-DM16-G
UMX-1530-DM16-G
advertisement
Manufacturer No:
UMX-1530-DM16-G
Manufacturer:
RFMD
HK JDW NO:
673-UMX-1530-DM16-G
Package:
16-QFN, Variant
Datasheet:
UMX-1530-DM16-G
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
UMX-1530-DM16-G
  • Package / Case
    16-QFN, Variant
  • Packaging
    Tray
  • Series
    UMX
  • Size / Dimension
    0.500Lx0.500W 12.70mmx12.70mm
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Supply
    8V
  • Frequency Range
    2750MHz~3020MHz
  • Frequency - Cutoff or Center
    2885MHz
  • Icc Max
    30mA (Typ)
  • Phase Noise Typ (dBc/Hz)
    -110
  • 2nd Harmonic, Typ (dBc)
    -15
  • Tuning Voltage (VDC)
    0V~16V
  • Power (dBm)
    6
  • Pushing (MHz/V)
    20
  • Height
    0.220 5.60mm