  • CVCO55CW-0250-0450
CVCO55CW-0250-0450
advertisement
Manufacturer No:
CVCO55CW-0250-0450
HK JDW NO:
198-CVCO55CW-0250-0450
Package:
16-QFN, Variant
Description:
VCO 350MHZ 0.3-4.7V 12.7X12.7MM
Step5Bar-code shipping tag
CVCO55CW-0250-0450
  • Width
    12.7mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Size / Dimension
    0.500Lx0.500W 12.70mmx12.70mm
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Supply
    5V
  • Frequency
    450MHz
  • Operating Supply Voltage
    5.25V
  • Load Capacitance
    100pF
  • Frequency Range
    250MHz~450MHz
  • Frequency - Cutoff or Center
    350MHz
  • Icc Max
    12mA
  • Phase Noise Typ (dBc/Hz)
    -96
  • 2nd Harmonic, Typ (dBc)
    -15
  • Tuning Voltage (VDC)
    0.3V~4.7V
  • Power (dBm)
    0 ±3.5
  • Pushing (MHz/V)
    3
  • Height
    0.150 3.81mm
  • Length
    12.7mm