  • UMK325BJ475MN-T
UMK325BJ475MN-T
advertisement
Manufacturer No:
UMK325BJ475MN-T
HK JDW NO:
782-UMK325BJ475MN-T
Description:
M 4.7μF 50V Ceramic Capacitor ±20% X5R 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~85°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
UMK325BJ475MN-T
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Temperature Coefficient
    X5R
  • Applications
    SMPS Filtering
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    4.7μF
  • Temperature Characteristics Code
    X5R
  • Multilayer
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Thickness (Max)
    0.037 0.95mm