  • UMK325BJ105KH-T
UMK325BJ105KH-T
advertisement
Manufacturer No:
UMK325BJ105KH-T
HK JDW NO:
782-UMK325BJ105KH-T
Datasheet:
UMK325BJ105KH-T
Description:
M 1μF Ceramic Capacitor ±10% X5R 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~85°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
Quantity:
In Stock : 6594
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
UMK325BJ105KH-T
    17 Weeks
  • Mount
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    X5R
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Applications
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    1μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Depth
    2.5mm
  • Case Code (Metric)
    3225
  • Case Code (Imperial)
  • Dielectric
    X7R
  • Temperature Characteristics Code
    X5R
  • Multilayer
    Yes
  • Height
    1.5mm
  • Thickness (Max)
    0.106 2.70mm
  • Thickness
    2.6924mm