  • UMK316BBJ106KL-T
UMK316BBJ106KL-T
advertisement
Manufacturer No:
UMK316BBJ106KL-T
HK JDW NO:
782-UMK316BBJ106KL-T
Datasheet:
UMK316BBJ106KL-T
Description:
M 10μF Ceramic Capacitor ±10% X5R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~85°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Quantity:
In Stock : 444081
Step5Bar-code shipping tag
UMK316BBJ106KL-T
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Mount
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    X5R
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Applications
    General Purpose
  • Capacitance
    10μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Temperature Characteristics Code
    X5R
  • Thickness (Max)
    0.071 1.80mm
  • Thickness
    1.8034mm