  • UMK107CH120JZ-T
UMK107CH120JZ-T
advertisement
Manufacturer No:
UMK107CH120JZ-T
Manufacturer:
Taiyo Yuden
HK JDW NO:
782-UMK107CH120JZ-T
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
UMK107CH120JZ-T
Description:
M 12pF Ceramic Capacitor ±5% C0H 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
UMK107CH120JZ-T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2005
  • Series
    M
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    C0H
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Applications
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    12pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Temperature Characteristics Code
    C0H
  • Multilayer
    Yes
  • Height
    800μm
  • Thickness (Max)
    0.020 0.50mm