  • UMK105SD471JV-F
UMK105SD471JV-F
advertisement
Manufacturer No:
UMK105SD471JV-F
HK JDW NO:
782-UMK105SD471JV-F
Datasheet:
UMK105SD471JV-F
Description:
CFCAP™ 470pF Ceramic Capacitor ±5% 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~125°C 2 Terminations Low Distortion Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
UMK105SD471JV-F
  • Capacitance
    470pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    Tape, Paper
  • Depth
    500μm
  • Case Code (Metric)
    1005
  • Case Code (Imperial)
    0402
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Multilayer
    Yes
  • Height
    500μm
  • Length
    1mm
  • Width
    0.5mm
  • Thickness (Max)
    0.022 0.55mm
  • Thickness
    558.8μm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Mount
    0402 (1005 Metric)
  • Number of Pins
    2
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Weight
    652.039032μg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    CFCAP™
  • Published
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±5%