  • UMK105B7102MV-F
UMK105B7102MV-F
advertisement
Manufacturer No:
UMK105B7102MV-F
HK JDW NO:
782-UMK105B7102MV-F
Description:
M 1000pF Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
Quantity:
In Stock : 8932
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
UMK105B7102MV-F
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Mount
    WRAPAROUND
  • Weight
    652.039032μg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    2
  • Termination
    SMD/SMT
    X7R
  • Type
    General Purpose
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Applications
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    1000pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TAPE, PAPER
  • Case Code (Metric)
    1005
  • Case Code (Imperial)
    0402
    Yes
  • Halogen Free
    Halogen Free
  • Height
    500μm
  • Thickness (Max)
    0.022 0.55mm