  • UMK063CH100DT-F
UMK063CH100DT-F
advertisement
Manufacturer No:
UMK063CH100DT-F
HK JDW NO:
782-UMK063CH100DT-F
Datasheet:
UMK063CH100DT-F
Description:
M 10pF Ceramic Capacitor ±0.5pF CH 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
UMK063CH100DT-F
    17 Weeks
  • Mount
    WRAPAROUND
  • Weight
    170.097139μg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Tolerance
    ±0.5pF
  • JESD-609 Code
    e3
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    CH
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Composition
    Ceramic
  • Applications
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    10pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Depth
    300μm
  • Case Code (Metric)
    0603
  • Case Code (Imperial)
  • Dielectric
    C0H
  • Temperature Characteristics Code
    CH
  • Multilayer
    Yes
  • Voltage
    50V
  • Height
    300μm
  • Thickness (Max)
    0.013 0.33mm