  • UMK063CG201JT-F
UMK063CG201JT-F
advertisement
Manufacturer No:
UMK063CG201JT-F
HK JDW NO:
782-UMK063CG201JT-F
Datasheet:
UMK063CG201JT-F
Purchasing and Inquiry
UMK063CG201JT-F Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
UMK063CG201JT-F Features
a size/dimension of 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
UMK063CG201JT-F Applications
There are a lot of Taiyo Yuden UMK063CG201JT-F applications of ceramic capacitors.
  • Power supply circuit
  • Mobile devices
  • General electronic equipment
  • Servers, PCs, tablets
Step5Bar-code shipping tag
UMK063CG201JT-F
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    200pF
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Thickness (Max)
    0.013 0.33mm