  • ULS-3.3/30-D48NM-C
ULS-3.3/30-D48NM-C
advertisement
Manufacturer No:
ULS-3.3/30-D48NM-C
HK JDW NO:
540-ULS-3.3/30-D48NM-C
Package:
8-SMD Module, 1/16 Brick
Step5Bar-code shipping tag
ULS-3.3/30-D48NM-C
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    30 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    8-SMD Module, 1/16 Brick
  • Number of Pins
    8
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    ULS (100W)
  • Size / Dimension
    1.30Lx0.90W x 0.40 H 33.0mmx22.9mmx10.2mm
  • Feature
    Remote On/Off, OTP, OVP, SCP, UVLO
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Number of Terminations
    8
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Isolated Module
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    100W
  • Max Power Dissipation
    99W
  • Technology
    HYBRID
  • Terminal Position
    DUAL
  • Number of Functions
    1
  • Number of Outputs
    1
  • Efficiency
    91%
  • Voltage - Isolation
    2.25kV
  • Voltage - Input (Max)
    75V
  • Output Voltage
    3.3V
  • Max Output Current
    30A
  • Voltage - Input (Min)
    36V
  • Input Voltage-Nom
    48V
  • Trim/Adjustable Output
    YES
  • Output Current
    30A
  • Output Power
    99W
  • Control Features
    Enable, Active Low
  • Current - Output 1
    30A
  • Nominal Input Voltage
    48V
  • Height
    10.16mm
  • Length
    33mm
  • Width
    22.9mm