  • ULP113M016DBF1A0
ULP113M016DBF1A0
advertisement
Manufacturer No:
ULP113M016DBF1A0
HK JDW NO:
192-ULP113M016DBF1A0
Package:
FlatPack
Datasheet:
ULP113M016DBF1A0
Description:
ULP 11000μF Capacitor ±20% Bulk User Defined 2.441Lx1.654W 62.00mmx42.00mm -40°C~85°C Polar FlatPack
Step5Bar-code shipping tag
ULP113M016DBF1A0
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Mounting Type
    User Defined
  • Package / Case
    FlatPack
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    ULP
  • Size / Dimension
    2.441Lx1.654W 62.00mmx42.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    16V
  • Capacitance
    11000μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    80mOhm @ 120Hz
  • Lifetime @ Temp
    3000 Hrs @ 85°C
  • Polarization
    Polar
  • Height Seated (Max)
    0.126 3.20mm