  • TZY2Z010A001R00
TZY2Z010A001R00
advertisement
Manufacturer No:
TZY2Z010A001R00
Manufacturer:
Murata Electronics
HK JDW NO:
535-TZY2Z010A001R00
Package:
Y
Datasheet:
TZY2Z010A001R00
Description:
CAP TRIMMER 0.5-1PF 25V SMD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TZY2Z010A001R00
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    DISCONTINUED (Last Updated: 4 weeks ago)
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Y
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Operating Temperature
    -25°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    TZY2
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    100%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    General Purpose
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    300 ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Additional Feature
    PERCENTAGE TOLERANCE ON C_MAX IS 0/+100
  • HTS Code
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Depth
    3.2mm
  • Capacitor Type
    VARIABLE CAPACITOR
  • Size Code
    1210
  • Voltage
    25V
  • Q @ Freq
    200 @ 200MHz
  • Adjustment Type
    Top
  • Capacitance Range
    0.5pF~1pF
  • Adjuster Orientation
    VERTICAL
  • Height
    1.2446mm
  • Height Seated (Max)
    0.049 1.25mm
  • Width
    2.5mm