  • TZV2R200A110R00
TZV2R200A110R00
advertisement
Manufacturer No:
TZV2R200A110R00
Manufacturer:
Murata Electronics
HK JDW NO:
535-TZV2R200A110R00
Package:
V
Datasheet:
TZV2R200A110R00
Description:
Cap Trimmer Ceramic 4.5/20pF 25V N750±500 ppm/C 0% to 100% Top Adj 85C T/R
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TZV2R200A110R00
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    TO BE DISCONTINUED (Last Updated: 2 weeks ago)
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    V
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Operating Temperature
    -25°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    TZV2
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.091W 3.20mmx2.30mm
  • Tolerance
    100%
  • JESD-609 Code
    e3/e4
  • Feature
    General Purpose
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Discontinued
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    TIN/GOLD
  • Additional Feature
    PERCENTAGE TOLERANCE ON C_MAX IS 0/+100
  • HTS Code
  • Capacitance
    20pF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Depth
    3.2mm
  • Size Code
    1209
  • Voltage
    25V
  • Q @ Freq
    500 @ 1MHz
  • Adjustment Type
    Top
  • Capacitance Range
    4.5pF~20pF
  • Height
    1.4478mm
  • Height Seated (Max)
    0.057 1.45mm
  • Width
    2.3mm