  • TZR1Z1R5A001B00
TZR1Z1R5A001B00
advertisement
Manufacturer No:
TZR1Z1R5A001B00
Manufacturer:
Murata Electronics
HK JDW NO:
535-TZR1Z1R5A001B00
Package:
Datasheet:
TZR1Z1R5A001B00
Description:
Cap Trimmer Ceramic 0.7/1.5pF 25V NPO±300 ppm/C 0% to 100% Top Adj 85C Bulk
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TZR1Z1R5A001B00
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    TO BE DISCONTINUED (Last Updated: 4 weeks ago)
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material
    Ceramic
  • Operating Temperature
    -25°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    TZR1
  • Size / Dimension
    0.067Lx0.059W 1.70mmx1.50mm
  • Tolerance
    100%
  • JESD-609 Code
    e3/e4
  • Feature
    General Purpose
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    TIN/GOLD
  • Additional Feature
    PERCENTAGE TOLERANCE ON C_MAX IS 0/+100
  • HTS Code
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Depth
    1.7mm
  • Capacitor Type
    VARIABLE CAPACITOR
  • Size Code
    0706
  • Q @ Freq
    200 @ 200MHz
  • Adjustment Type
    Top
  • Capacitance Range
    0.7pF~1.5pF
  • Adjuster Orientation
    VERTICAL
  • Height
    889μm
  • Height Seated (Max)
    0.035 0.90mm
  • Width
    1.5mm