  • TZB4Z250EA10B00
TZB4Z250EA10B00
advertisement
Manufacturer No:
TZB4Z250EA10B00
HK JDW NO:
535-TZB4Z250EA10B00
Datasheet:
TZB4Z250EA10B00
Description:
Cap Trimmer Ceramic 4/25pF 50V NPO±300 ppm/C 0% to 100% Rear Adj 85C Bulk
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TZB4Z250EA10B00
    Surface Mount
  • Package / Case
    SMD/SMT
  • Terminal Shape
    GULL WING
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Operating Temperature
    -25°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.157W 4.50mmx4.00mm
  • Tolerance
    100%
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Depth
    4.5mm
  • Capacitor Type
    VARIABLE CAPACITOR
  • Size Code
    2816
  • Q @ Freq
    300 @ 1MHz
  • Adjustment Type
    Bottom Adjustment
  • Capacitance Range
    4pF~25pF
  • Height
    2.9972mm
  • Height Seated (Max)
    0.126 3.20mm
  • Length
    7mm
  • Width
    4mm