  • TZB4Z100AB10R01
TZB4Z100AB10R01
advertisement
Manufacturer No:
TZB4Z100AB10R01
HK JDW NO:
535-TZB4Z100AB10R01
Datasheet:
TZB4Z100AB10R01
Description:
Cap Trimmer Ceramic 3/10pF 100V NPO±300 ppm/C 0% to 50% Top Adj 85C T/R
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TZB4Z100AB10R01
    Select All
  • Lifecycle Status
    TO BE DISCONTINUED (Last Updated: 4 weeks ago)
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    100
  • Terminal Shape
    GULL WING
  • Operating Temperature
    -25°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.157W 4.50mmx4.00mm
  • Tolerance
    50%
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Additional Feature
    PERCENTAGE TOLERANCE ON C_MAX IS 0/+50
  • HTS Code
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    TR, 13 INCH
  • Depth
    4.5mm
  • Capacitor Type
    VARIABLE CAPACITOR
  • Size Code
    2016
  • Q @ Freq
    500 @ 1MHz
  • Adjustment Type
    Top
  • Capacitance Range
    3pF~10pF
  • Adjuster Orientation
    VERTICAL
  • Height
    2.9972mm
  • Height Seated (Max)
    0.126 3.20mm
  • Width
    4mm