  • TZB4P400AA10R00
TZB4P400AA10R00
advertisement
Manufacturer No:
TZB4P400AA10R00
HK JDW NO:
535-TZB4P400AA10R00
Package:
SMD/SMT
Datasheet:
TZB4P400AA10R00
Description:
CAP TRIMMER 8.5-40PF 100V SMD
Step5Bar-code shipping tag
TZB4P400AA10R00
    Select All
  • Lifecycle Status
    TO BE DISCONTINUED (Last Updated: 4 weeks ago)
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    SMD/SMT
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Operating Temperature
    -25°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.157W 4.50mmx4.00mm
  • Tolerance
    50%
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    500 ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Color
    Yellow
  • HTS Code
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Depth
    4.5mm
  • Size Code
    2016
  • Test Frequency
    1MHz
  • Q @ Freq
    300 @ 1MHz
  • Q Factor
    300
  • Adjustment Type
    Top
  • Capacitance Range
    8.5pF~40pF
  • Adjuster Orientation
    VERTICAL
  • Height
    2.9972mm
  • Height Seated (Max)
    0.126 3.20mm
  • Width
    4mm