  • TZB4P300AB10B00
TZB4P300AB10B00
advertisement
Manufacturer No:
TZB4P300AB10B00
Manufacturer:
Murata Electronics
HK JDW NO:
535-TZB4P300AB10B00
Package:
Datasheet:
TZB4P300AB10B00
Description:
Trimmer / Variable Capacitors 30pF 100 volt Trimmer Capacitor
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TZB4P300AB10B00
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    TO BE DISCONTINUED (Last Updated: 3 weeks ago)
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material
    Ceramic
  • Operating Temperature
    -25°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    TZB4
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.157W 4.50mmx4.00mm
  • Tolerance
    0.5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    General Purpose
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Additional Feature
    PERCENTAGE TOLERANCE ON C_MAX IS 0/+50
  • HTS Code
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Depth
    4.5mm
  • Capacitor Type
    VARIABLE CAPACITOR
  • Size Code
    2016
  • Q @ Freq
    300 @ 1MHz
  • Adjustment Type
    Top
  • Capacitance Range
    6.5pF~30pF
  • Adjuster Orientation
    VERTICAL
  • Height
    2.9972mm
  • Height Seated (Max)
    0.126 3.20mm
  • Width
    4mm