  • TZ03R300T169A00
TZ03R300T169A00
advertisement
Manufacturer No:
TZ03R300T169A00
HK JDW NO:
535-TZ03R300T169A00
Package:
100
Step5Bar-code shipping tag
TZ03R300T169A00
  • Package / Case
    100
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    FLAT
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Tolerance
    0.5%
  • JESD-609 Code
    e1
  • Terminal Finish
    Tin/Silver/Copper (Sn/Ag/Cu)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Composition
    Ceramic
  • Additional Feature
    PERCENTAGE TOLERANCE ON C_MAX IS 0/+50
  • HTS Code
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Lead Pitch
    6.096mm
    VERTICAL
  • Capacitance-Max
    30pF
  • Capacitance-Min
    5.2pF
  • Height
    4.826mm
  • Length
    6.096mm
  • Width
    4.064mm