  • TZ03P450F169B00
TZ03P450F169B00
advertisement
Manufacturer No:
TZ03P450F169B00
Manufacturer:
Murata Electronics
HK JDW NO:
535-TZ03P450F169B00
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TZ03P450F169B00
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Terminal Shape
    SNAP-IN
  • Material
    Ceramic
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    General Purpose
  • Pbfree Code
    yes
  • Termination
    Radial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    500 ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Color
    Yellow
  • Additional Feature
    PERCENTAGE TOLERANCE ON C_MAX IS 0/+50
  • HTS Code
  • Capacitance
    45pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Terminal Pitch
    5mm
  • Depth
    6mm
  • Lead Pitch
    6.096mm
  • Capacitor Type
    VARIABLE CAPACITOR
  • Voltage
    100V
  • Adjuster Orientation
    VERTICAL
  • Height
    4.8mm
  • Height Seated (Max)
    5.3086mm
  • Length
    6mm
  • Width
    4.064mm