  • TZ03N100F169B00
TZ03N100F169B00
advertisement
Manufacturer No:
TZ03N100F169B00
Manufacturer:
Murata Electronics
HK JDW NO:
535-TZ03N100F169B00
Package:
Ceramic
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TZ03N100F169B00
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Ceramic
  • Terminal Shape
    SNAP-IN
  • Tolerance
    50%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    General Purpose
  • Pbfree Code
    yes
  • Termination
    Radial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Additional Feature
    PERCENTAGE TOLERANCE ON C_MAX IS 0/+50
  • HTS Code
  • Capacitance
    10pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    BULK
  • Depth
    6mm
  • Capacitor Type
    VARIABLE CAPACITOR
  • Adjuster Orientation
    VERTICAL
  • Height
    4.8006mm
  • Height Seated (Max)
    4.8006mm
  • Length
    5.9944mm