  • TYS4012150M-10
TYS4012150M-10
advertisement
Manufacturer No:
TYS4012150M-10
HK JDW NO:
449-TYS4012150M-10
Datasheet:
TYS4012150M-10
Step5Bar-code shipping tag
TYS4012150M-10
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    ONE SURFACE
  • Weight
    64.013223mg
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Series
    TYS4012
  • Size / Dimension
    0.157Lx0.157W 4.00mmx4.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Shielding
    YES
  • Number of Functions
    1
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Current Rating
    640mA
  • Inductance
    15μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    340mOhm Max
  • Max DC Current
    640mA
  • Frequency - Self Resonant
    25MHz
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Current - Saturation
    560mA
  • Case/Size Code
    1616
  • Special Feature
    DCR MEASURED AT 30% TOLERANCE
  • Height
    1.2mm
  • Height Seated (Max)
    0.047 1.20mm