  • DI2220V301R-10
DI2220V301R-10
advertisement
Manufacturer No:
DI2220V301R-10
HK JDW NO:
449-DI2220V301R-10
Package:
2220 (5650 Metric)
Datasheet:
DI2220V301R-10
Description:
FIXED IND 300NH 8A 10 MOHM SMD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
DI2220V301R-10
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Height Seated (Max)
    0.152 3.86mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    2220 (5650 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2007
  • Series
    DI
  • Size / Dimension
    0.220Lx0.200W 5.59mmx5.08mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    5.08mm
  • Construction
    Chip
  • Current Rating
    8A
  • Case Code (Metric)
    5650
  • Case Code (Imperial)
  • Inductance
    300nH
  • Test Frequency
    25MHz
  • DC Resistance (DCR)
    10mOhm Max
  • Max DC Current
    8A
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Height
    3.61mm