  • TXD2SA-4.5V-4-X
TXD2SA-4.5V-4-X
advertisement
Manufacturer No:
TXD2SA-4.5V-4-X
HK JDW NO:
590-TXD2SA-4.5V-4-X
Package:
Datasheet:
TXD2SA-4.5V-4-X
Description:
Electromechanical Relay DPDT 1A 4.5VDC 101Ohm Surface Mount
Step5Bar-code shipping tag
TXD2SA-4.5V-4-X
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Contact Material
    Silver Palladium (AgPd), Gold (Au)
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
    EAR99
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Max Current Rating
    1A
  • Max Voltage Rating (DC)
    220V
  • Coil Resistance
    72Ohm
  • Coil Voltage
    4.5VDC
  • Coil Type
    Non Latching
  • Switching Voltage
    10VDC -Max
  • Coil Current
    62.5mA
  • Must Operate Voltage
    3.38VDC
  • Contact Rating (Current)
    10mA
  • Must Release Voltage
    0.45VDC
  • Coil Voltage (DC)
    4.5V