  • TSM150P03PQ33 RGG
TSM150P03PQ33 RGG
advertisement
Manufacturer No:
TSM150P03PQ33 RGG
HK JDW NO:
799-TSM150P03PQ33 RGG
Package:
8-PowerWDFN
Datasheet:
TSM150P03PQ33 RGG
Description:
MOSFET (Metal Oxide) P-Channel Digi-Reel® 15m Ω @ 10A, 10V ±20V 1829pF @ 15V 29.3nC @ 10V 30V 8-PowerWDFN
Quantity:
In Stock : 8021
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
TSM150P03PQ33 RGG
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    8-PowerWDFN
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Packaging
    Digi-Reel®
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Technology
    MOSFET (Metal Oxide)
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Power Dissipation-Max
    27.8W Tc
  • FET Type
    P-Channel
  • Rds On (Max) @ Id, Vgs
    15m Ω @ 10A, 10V
  • Vgs(th) (Max) @ Id
    2.5V @ 250μA
  • Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
    1829pF @ 15V
  • Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
    36A Tc
  • Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
    29.3nC @ 10V
  • Drain to Source Voltage (Vdss)
    30V
  • Drive Voltage (Max Rds On,Min Rds On)
    4.5V 10V
  • Vgs (Max)
    ±20V