  • TSM60N06CP ROG
TSM60N06CP ROG
advertisement
Manufacturer No:
TSM60N06CP ROG
HK JDW NO:
799-TSM60N06CP ROG
Package:
TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Datasheet:
TSM60N06CP ROG
Description:
MOSFET (Metal Oxide) N-Channel Digi-Reel® 7.3mOhm @ 30A, 10V ±20V 4382pF @ 30V 81nC @ 10V 60V TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Quantity:
In Stock : 1019
Step5Bar-code shipping tag
TSM60N06CP ROG
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Package / Case
  • Supplier Device Package
    TO-252, (D-Pak)
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Packaging
    Digi-Reel®
  • Published
    2012
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Technology
    MOSFET (Metal Oxide)
  • Power Dissipation-Max
    44.6W Tc
  • FET Type
    N-Channel
  • Rds On (Max) @ Id, Vgs
    7.3mOhm @ 30A, 10V
  • Vgs(th) (Max) @ Id
    4V @ 250μA
  • Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
    4382pF @ 30V
  • Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
    66A Tc
  • Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
    81nC @ 10V
  • Drain to Source Voltage (Vdss)
    60V
  • Drive Voltage (Max Rds On,Min Rds On)
    10V
  • Vgs (Max)
    ±20V