  • TPLH-3R0/400SS35X66
TPLH-3R0/400SS35X66
advertisement
Manufacturer No:
TPLH-3R0/400SS35X66
HK JDW NO:
783-TPLH-3R0/400SS35X66
Package:
Radial, Can - Snap-In - 4 Lead
Datasheet:
Description:
CAP 400F 3V THROUGH HOLE
Step5Bar-code shipping tag
TPLH-3R0/400SS35X66
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Package / Case
    Radial, Can - Snap-In - 4 Lead
  • Operating Temperature
    -40°C~65°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    TPLH-3V
  • Size / Dimension
    1.378Dia 35.00mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Voltage - Rated
    3V
  • Capacitance
    400F
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    3.6mOhm
  • Lead Spacing
    0.902 22.90mm
  • Lifetime @ Temp
    1500 Hrs @ 65°C
  • Height Seated (Max)
    2.677 68.00mm