  • TPLH-2R7/2.8WR8X16
TPLH-2R7/2.8WR8X16
advertisement
Manufacturer No:
TPLH-2R7/2.8WR8X16
Manufacturer:
Tecate Group
HK JDW NO:
783-TPLH-2R7/2.8WR8X16
Package:
Radial, Can
Datasheet:
Description:
CAP 2.8F 2.7V THROUGH HOLE
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TPLH-2R7/2.8WR8X16
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Can
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    TPLH-2R7
  • Size / Dimension
    0.315Dia 8.00mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    PC Pins
  • Voltage - Rated
    2.7V
  • Capacitance
    2.8F
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    129mOhm @ 1kHz
  • Lead Spacing
    0.138 3.50mm
  • Lifetime @ Temp
    1500 Hrs @ 85°C
  • Height Seated (Max)
    0.709 18.00mm