  • TPLC-3R8/20MR10X16
TPLC-3R8/20MR10X16
advertisement
Manufacturer No:
TPLC-3R8/20MR10X16
HK JDW NO:
783-TPLC-3R8/20MR10X16
Description:
CAP LITH HYBRID 20F 3.8V T/H
Step5Bar-code shipping tag
TPLC-3R8/20MR10X16
  • Operating Temperature
    -15°C ~ 70°C
  • Size / Dimension
    0.394" Dia (10.00mm)
  • Tolerance
    ±20%
  • Voltage - Rated
    3.8 V
  • Capacitance
    20 F
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    300mOhm @ 1kHz
  • Lead Spacing
    0.197" (5.00mm)