  • PA-5R0V224-R
PA-5R0V224-R
advertisement
Manufacturer No:
PA-5R0V224-R
HK JDW NO:
255-PA-5R0V224-R
Package:
Radial, Can
Datasheet:
PA-5R0V224-R
Description:
CAP 220MF -20% +80% 5V T/H
Step5Bar-code shipping tag
PA-5R0V224-R
  • Factory Lead Time
    22 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Can
  • Operating Temperature
    -25°C~70°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2005
  • Series
    PowerStor PA
  • Size / Dimension
    0.681Lx0.354W 17.30mmx9.00mm
  • Tolerance
    -20% +80%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    PC Pins
  • Voltage - Rated
    5V
  • Capacitance
    220mF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    300mOhm @ 1kHz
  • Lead Spacing
    0.465 11.80mm
  • Lifetime @ Temp
    1000 Hrs @ 70°C
  • Height Seated (Max)
    0.866 22.00mm