  • TNPW06035K56BEEN
TNPW06035K56BEEN
advertisement
Manufacturer No:
TNPW06035K56BEEN
HK JDW NO:
873-TNPW06035K56BEEN
Datasheet:
TNPW06035K56BEEN
Description:
TNPW e3 Series, Thin Film, 5.56kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 14388
Step5Bar-code shipping tag
TNPW06035K56BEEN
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    5.56kOhms
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Voltage - Rated
    75V
  • Power Rating
    100mW
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Case Code (Imperial)
    0603
  • Height
    450μm
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm
  • Length
    1.6mm
  • Width
    800μm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Ratings
    AEC-Q200
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Supplier Device Package
  • Weight
    2.012816mg
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Series
    TNPW e3
  • Size / Dimension
    0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
  • Tolerance
    ±0.1%