  • TMK325F106ZH-T
TMK325F106ZH-T
advertisement
Manufacturer No:
TMK325F106ZH-T
Manufacturer:
Taiyo Yuden
HK JDW NO:
782-TMK325F106ZH-T
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
TMK325F106ZH-T
Description:
M 10μF Ceramic Capacitor -20% +80% Y5V F 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -30°C~85°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
TMK325F106ZH-T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    1210 (3225 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
    2
  • Operating Temperature
    -30°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2008
  • Series
    M
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    -20% +80%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    Y5V F
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Composition
    Ceramic
  • Applications
    General Purpose
  • Capacitance
    10μF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Packing Method
    TR
  • Depth
    2.5mm
  • Case Code (Metric)
  • Case Code (Imperial)
  • Dielectric
    Y5V
  • Temperature Characteristics Code
    Y5V
  • Multilayer
    Yes
  • Height
    1.5mm
  • Thickness (Max)
    0.063 1.60mm
  • Thickness
    1.6002mm