  • TMK107BJ105MAHT
TMK107BJ105MAHT
advertisement
Manufacturer No:
TMK107BJ105MAHT
HK JDW NO:
782-TMK107BJ105MAHT
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
TMK107BJ105MAHT
Description:
M 1μF 25V Ceramic Capacitor ±20% X5R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~85°C 2 Terminations Ultra Low ESR Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Quantity:
In Stock : 15873
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
TMK107BJ105MAHT
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Feature
    Ultra Low ESR
  • Temperature Coefficient
    X5R
  • Applications
    Automotive, SMPS Filtering
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    1μF
  • Temperature Characteristics Code
    X5R
  • Multilayer
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    25V
  • Thickness (Max)
    0.035 0.90mm