  • TMK105BJ153KV-F
TMK105BJ153KV-F
advertisement
Manufacturer No:
TMK105BJ153KV-F
HK JDW NO:
782-TMK105BJ153KV-F
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
TMK105BJ153KV-F
Description:
M 0.015μF Ceramic Capacitor ±10% X5R 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~85°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
Quantity:
In Stock : 12060
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
TMK105BJ153KV-F
    17 Weeks
  • Mount
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Temperature Coefficient
    X5R
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Applications
    SMPS Filtering
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.015μF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Packing Method
    TAPE, PAPER
  • Depth
    500μm
  • Temperature Characteristics Code
    X5R
  • Multilayer
    Yes
  • Voltage
    25V
  • Halogen Free
    Halogen Free
  • Height
    500μm
  • Thickness (Max)
    0.026 0.65mm